Hakkımızda

Cadde Kültür Sanat (CKS), 2014 yılında İstanbul Anadolu Yakası Erenköy’de kurulmuş ve entelektüel düzeyde kendini geliştirmek isteyen, yeni bilgilere açık bireylerin bir araya geldikleri bir kültür sanat platformudur.

Atölyeler ile bağlantılı yurt içi ve yurt dışı geziler ve İstanbul içi semt gezileri, sanat fuarları ve galeri gezileri de program içeriklerinde önemli yer teşkil etmektedir.

Yıllar içinde bu paylaşımların gelişmesiyle de CKS, kültür faaliyetlerinin yanı sıra sosyal faaliyetleri ile bir sosyal kulüp niteliği kazanmıştır.

EKİP

Ebru Sayın

Kurucu

CKS kurucularından olan Ebru Sayın, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünü bitirmesinin ardından 20 yıl bankacılık sektöründe, yoğunlukla yabancı bankaların hazine bölümlerinde çalışmıştır.En son Deutsche Bank gelişmekte olan para piyasalarında Director olarak görev yapmıştır. Bankacılık kariyerinin ardından kültür sanat alanına geçmiş ve 2014 yılında CKS’yi kurmuştur.

Gökay Genç

1980 İstanbul doğumludur. İşletme ve Medya İletişim bölümlerinden mezun oldu. Cem TV’de dört yıl boyunca “Şehr-i İstanbul”, “Zirveye Giden Adımlar” ve “Bireyden Topluma” programlarını hazırlayıp sundu. 2008 yılından itibaren yerel ve ulusal dergilerde, haber portallerinde muhabirlik ve editörlük yaptı. Röportajları çeşitli mecralarda yayımlandı. Halen Kobi Yaşam Dergisi’nin kültür sanat editörlüğü görevini yürütmektedir. 2018 yılında Ragıp Ertuğrul ile birlikte kurduğu REST Tiyatro’nun genel koordinatörlüğünü ve tasarım yönetmenliğini üstlenmiştir. Genç, yaratıcı drama eğitmenliğinin yanı sıra “Tangopera”, “Tek Kişilik Rövanş” ve “İnsan Müsveddesi” adlı üç tiyatro oyunu yazdı. “İnsan Müsveddesi” adlı oyunu 2021-2022 sezonunda sahnelenmiştir. Çeşitli kurumlarda yaratıcı drama eğitmenliğini yapmakta ve tiyatro yaşamına devam etmektedir.

CKS Ofis ve Sınıf Toplantı Resimleri

TOP