BİLİM, SANAT, KÜLTÜR SEYAHATLERİ

Serhan Güngör Eşliğinde Roma'dan Osmanlı'ya İZNİK

  • 06 NİSAN 2023 - PERŞEMBE (Günübirlik)
  • Serhan Güngör

Paylaş:

BİLİM, SANAT, KÜLTÜR SEYAHATLERİ

Serhan Güngör Eşliğinde Roma'dan Osmanlı'ya İZNİK

Siz değerli Cadde Kültür Sanat misafirlerimizle saat 07.45 Kadıköy Evlendirme Dairesi önü buluşmamızı takiben, değerli rehberimiz Serhan Güngör eşliğinde bu özel ve tarihi topraklara doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

Yaklaşık iki saat sürecek yolculuğumuz sonrasında İznik’e, serpme yöresel sabah kahvaltımızla merhaba diyeceğiz. Keyifle geçen kahvaltımız sonrasında başlıyoruz bu tarihi kenti keşfetmeye...

İlk durağımız İmparator Hadrianus zamanında yapılan, İznik’in doğusunda, Kılıçarslan Caddesi ́nin sonunda bulunan Bursa'nın tarihi bir kapısı Lefke Kapısı ve şehir surları olacak.

Şam kapısı olarakta bilinen surları gördükten sonra Antik Tiyatro, İznik Arkeoloji Müzesi ziyaretlerimizle Roma’dan Osmanlı’ya İznik’i daha derin olarak anlıyor olacağız. Ayrıca bugün İznik Vakfı Çini Atölyesine de konuk olacak Çini yapımını yerinde izleyeceğiz.

Sonrasında ise sevgili rehberimiz eşliğinde, 7. Konsülün toplandığı İncilin 4 kitaba indirgendiği diğer incillerin imha edilip sadece Matta, Markos, Luka ve Yuhanna 'nin İncil olarak kabul edilmesinin karar alındığı İznik Ayasofyası’nı dinleyeceğiz.

Dünya tarihi açısından önemli bir yapı olan Ayasofya mabedi ziyaretimiz sonrasında ise göl kenarında keyifli bir yürüyüş yapacak ve geç öğle yemeğimizi hep birlikte yedikten sonra bu tarihi şehre veda ederek İstanbul’a doğru hareket edeceğiz.

Sabah İkramımız : Araç içi hafif atıştırmalıklar
Kahvaltı : Zeytin Bahçesi Otel
Geç Öğle Yemeği : Rahbi Baba Restoran

TOP