Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

GEZİ: Kars

22 Şubat - 24 Şubat

1.Gün 22 Şubat 2019 Cuma KARS

Kars Harakani Havalimanı’nda saat 14.30’da buluşma. Özel aracımızla şehir transferini gerçekleştiriyoruz. Kentin özgün mimarisini yakından tanımak üzere gezimize başlıyoruz.

Kars Kalesi, 12 Havariler Kilisesi, Eski Vali konağı (Cenub-i Garbi Kafkas hükümeti parlamento binası), Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Ünlü şairlerimiz den Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı ev, Rus Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Aleksander Nevski Kilisesi (Fethiye Camii) gezilerimizin ardından, Ebu-l Hasan Harakani Türbesi, Topçuoğlu Hamamı ve Mazlumağa Hamam’ını görüyoruz. Şehir gezimizin bitiminde dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğinde Kars mutfağının damak tatlarından olan kaz yemeği ve yöresel yemekler sonrası bölgenin en önemli kültürel miraslarından Kafkas Oyunları gösterisini izliyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Cheltikov Hotel’de.

2.Gün 23 Şubat 2019 Cumartesi KARS-ÇILDIRGÖLÜ-KARS

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi gezisi. Bölgenin görülecek en görkemli yerinden biri olan Çıldır Gölü’ne bir saatlik yolculuk sonrası varıyoruz. Doğa harikası 2.000 metre rakımlı Çıldır Gölü kenarındaki restoranta göl buzlarının kırılarak yakalanan balıklarından hazırlanmış öğle yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrası atlı kar kızaklarıyla göl üzerinde gezintimizi yapıp doğanın güzelliklerini seyrediyoruz. (Göl yüzeyinin yeterli buz kalınlığına ulaşması durumunda kızaklı gezimizi gerçekleştirme imkanımız olacaktır.) Çıldır Gölü gezimizin ardından dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz.

Akşam yemeği Kamer Lokantası’nda, konaklama Cheltikov Hotel’de.

3.Gün 24 Şubat 2019 Pazar KARS-ANİ ANTİK KENTİ-KARS

Otelimizdeki kahvaltının ardından, tur otobüsümüzle Ani Antik Kenti’ni ziyarete gidiyoruz. Yaklaşık 50 km‘lik bir yolculuktan sonra Ani’ye varıyoruz. 10. yüzyıldan itibaren Ermeni hükümdarların başkenti olan Ani, 1064 yılından sonra Selçukluların idaresine geçmiş. Günümüzde şehir suru, 8 kadar kilise ve bir caminin kalıntıları kalmıştır. Ani Antik Kenti gezimiz sonrası Kars’ta öğle yemeği sonrası saat 14.30’da Kars Harakani Havaalanına transfer ve gezimizin sonu.

Gezi Fiyatı

İki Kişilik Odada Kişi Başı 1.825 TL

Tek Kişilik Oda 2.150 TL

Paylaşmak için tıklayın

Detaylar

Başlangıç:
22 Şubat
Bitiş:
24 Şubat
Paylaşmak için tıklayın