Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

GEZİ: Kapadokya

26 Nisan - 28 Nisan

1.Gün 26 Nisan 2019 Cuma
Kayseri-Nevşehir-Ürgüp-Sinasos Köyü-Uçhisar

Saat 10.15’te Kayseri Havaalanı’nda buluşma ve bizleri bekleyen özel aracımız ile Nevşehir, Uçhisar’da konaklama yapacağımız Argos Inn Cappadocia Hotel’e yerleşme. Kısa bir dinlenme molası sonrası Üç Güzeller Peribacaları hikayesini Ali Canip Olgunlu’dan dinleyip, fotoğraf molası sonrası Sinasos Köyü’ne hareket ediyoruz. Old Greek House Restaurant’ta alacağımız öğle yemeği sonrası köyün dar sokakları, her biri birer sanat eseri olan konakları Anadolu’nun saklı tarihinin önemli yapraklarından birini barındıran yaşam dokusu ile burası bir Yunan-Rum yerleşimi değil, bir Türk kasabası. Ortodoks Hıris yan bir Türk boyu olan Karamanlılar, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde nedense yok farz edilmiş. İsmi günümüzde Mustafapaşa olarak geçse de 1960 öncesi yazılı tarih kitaplarında hala Sinasos olarak anılmaktadır. Sinasos Köyü gezisi sonrası Turasan Şarap mahzenlerini görmeye gidiyoruz. Bağcılık ve şarap tarihi üzerine bilgiler alırken tadımlarımızı yapıyoruz. İrili ufaklı boyutları ile görsel bir şölen yaratan peribacalarının yer aldığı Paşabağ ve Aşıklar (Bağlıdere) Vadisi yürüyüşleri sonrası Akşam yemeğini Museum Hotel’de alıyoruz. Konaklama Argos Inn Cappadocia Hotel’de.

2.Gün 27 Nisan 2019 Cumartesi
Nevşehir-Derinkuyu-Cemil Köyü-Avanos-Uçhisar

Otelimizdeki kahvaltının ardından saat 09.00’da Kapadokya bölgesinin jeolojik oluşumu sayesinde inşa edilmiş sekiz katlı Derinkuyu Yeral Şehri’ni ziyarete gidiyoruz. Büyük bir topluluğu içinde barındıracak ve ihtiyaçlarını karşılayacak mekanlardan oluşan Derinkuyu Yeral Şehri’nde diğer yeraltı şehirlerinden farklı olarak bir misyonerler okulu, günah çıkartma yeri, vaftiz havuzu ve ilgi çekici bir kuyu da bulunmaktadır. Öğle yemeğimizi Ayvalı Köyü’nde yöresel yemekleri eşliğinde Aravan Evi Restaurant’ta alıyoruz. Yemek sonrası Cemil Köyü ve Keşlik Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Keşlik Manastırı içinde kayaya oyulmuş biçimde, iki kilise, yemekhane, ayazma, çeşitli keşiş hücreleri ve şarap yapım bölümleri ile küçük şapeller bulunmaktadır. Kısa bir yolculuk sonrası Avanos çanak ve çömlek atölyelerini ziyaret ediyoruz. Geçmişin bilgeliğiyle vakur görünen bu yörenin halkının aslında genlerinden gelen sanatçılar olduğunu Avanos çömleklerini görünce anlayacaksınız. Akşam yemeği ve konaklama Argos Inn Cappadocia Hotel’de.

3.Gün 28 Nisan 2019 Pazar
Nevşehir-Hacıbektaş-Çavuşin Köyü-Uçhisar-Kayseri

Otelimizdeki kahvaltının ardından saat 09.00’da otelden ayrılış ve Hacı Bektaş Veli Dergahı’nı ziyarete gidiyoruz. Dergah’ta yapacağımız kısa sohbetin ardından Çavuşin Köyü’nden yürüyüş sonrası geç öğle yemeğimizi Uçhisar Reserved Restaurant’ta alıyoruz. Öğle yemeği sonrası Güvercinlik Vadisi ve Ortahisar Kasabası gezileri sonrası saat 16.00’da Kayseri Havaalanı’na transfer ve gezimizin sonu.

Gezi Fiyatı

Çift kişilik odada kişi başı: 1600 Euro

Tek kişilik oda farkı: 270 Euro

 

 

Paylaşmak için tıklayın

Detaylar

Başlangıç:
26 Nisan
Bitiş:
28 Nisan
Paylaşmak için tıklayın