Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Gezi: Ali Canip Olgunlu ile ADIYAMAN-ŞANLIURFA-GAZİANTEP

13 Eylül - 16 Eylül

1.Gün 13 Eylül 2019 Cuma Adıyaman

Saat 13.00’de Adıyaman Havaalanı’nda buluşma ve Kahta’ya hareket öğle yemeği sonrası Komagene kültürü üzerine Ali Canip Olgunlu ile söyleşi sonrası, minibüsler ile Nemrut Dağı Milli Parkı’na çıkış, ikramlar eşliğinde günba mı seyri sonrası otele transfer, akşam yemeği ve konaklama Hilton Garden Inn Adıyaman Hotel’de.

2.Gün 14 Eylül 2019 Cumartesi Adıyaman – Şanlıurfa

Otelimizdeki kahval nın ardından saat 09.00’da otelden ayrılış, Fırat Nehri üzerinde kurulan Atatürk Barajı’na doğru hareket ediyoruz. Atatürk Barajı’nın inşası ve işlevi hakkında bilgileri muhteşem manzarası ile seyir terasından izledikten sonra Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Çulcuoğlu Res aurant’ta alacağımız öğle yemeği sonrası günümüzden tam 12.000 bin yıl önce inşa edilmiş olan Neoli k Çağ Dönemi’ne ait eserlerin bulunduğu Göbeklitepe Ören Yeri ziyare sonrası Manici Hotel’e yerleşme kısa bir mola sonrası yürüyerek Balıkgöl ve çevresi turunu takiben Sıra Gecesi ve konaklama Manici Hotel’de.

3.Gün 15 Eylül 2019 Pazar Şanlıurfa – Gaziantep

Otelimizdeki kahvaltının ardından saat 08.00’da otelden ayrılarak Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’ni gezdikten sonra Halfeti’ye (120 km, 1.5 saat) hareket ediyoruz. Taş mimarinin eşsiz örneklerinin yer aldığı Halfeti’de öğle yemeği ve özel tekne turu sonrası Gaziantep’e doğru (110 km, 1.20 saat) yola çıkıyoruz. Gaziantep’te otel yerleştikten sonra Gaziantep Kent Müzesi, Gaziantep Kalesi gezileri sonrası akşam yemeğini Bayazhan Restaurant’ta aldıktan sonra konaklama Tuğcan Hotel’de.

4.Gün 16 Eylül 2019 Pazartesi Gaziantep

Otelimizdeki kahvaltı ve check-out işlemlerimizin ardından saat 09.00’da ilk durağımız Anadolu’nun en görkemli mozaik müzelerinden bir tanesi olan Gaziantep Zeugma Müzesi olacaktır. Zeugma antik kentinin taban ve duvar mozaiklerinin sergilendiği müze dünyanın en güzel ve iyi bir şekilde günümüze kadar korunmuş mozaiklerine ev sahipliği yapmaktadır. Öğle yemeğimizi Gaziantep’in meşhur lokantası ‘’İmam Çağdaş’’ da alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Tarihi Tahmis Kahvesi’nde çay, kahve ikramı ve tarihi Antep evlerinin örneklerini göreceğimiz Bey Mahallesi’nde gezimize yürüyerek devam ediyoruz. Bakırcılar Çarşısı, Yemenici Çarşısı ve Baharatçılar Çarşıları gezileri sonrası saat 18.30’da Gaziantep Havaalanı’na transfer ve gezimizin sonu.

GEZİ FİYATI

İki Kişilik Odada Kişi Başı 2.950 TL

Tek Kişilik Oda 3.400TL

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

*1 Gece Hilton Garden Inn Adıyaman Hotel’de yarım pansiyon konaklama *1 Gece Manici Hotel’de yarım pansiyon konaklama
*1 Gece Tuğcan Hotel’de oda-kahva konaklama
*4 sabah kahval sı, 4 öğle yemeği ve 3 akşam yemeği

*Halfe ’de özel tekne gezisi
*Şanlıurfa’da Sıra Gecesi
*Programda belir len tüm gezi ve transferler *Programda belir len tüm müze ve ören yeri girişleri *Tüm rehberlik hizmetleri
*Tüm bahşişler ve bağışlar
*TÜRSAB Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*13 Eylül 2019 Türk Havayolları’nın TK2216 İstanbul-Adıyaman uçak bile (Kalkış saa 10.55) *16 Eylül 2019 Türk Havayolları’nın TK2231, Gaziantep-İstanbul uçak bile (Kalkış saa 18.35) *Yemekler esnasında menü dışındaki ekstralar ve alınacak içecekler
*Kişisel harcamalar

*Fiyata dahil olan hizmetlerin dışında kalan diğer harcamalar.

 

 

Paylaşmak için tıklayın

Detaylar

Başlangıç:
13 Eylül
Bitiş:
16 Eylül
Etkinlik Kategori:
Paylaşmak için tıklayın